Spilleplan for Eliteserien 2019

Stabæk og Lillestrøm møtes i første serierunde. | Foto: NTB Scanpix

Spilleplanen for Eliteserien 2019 er nå klar. I de første 15 rundene er også TV-kampene satt opp.

Sesongen starter med oppgjøret Odd – Brann og Vålerenga – Mjøndalen lørdag 30. mars.

Les: Spilleplan for OBOS-ligaen 2019

NFF har, som tidligere år, fått inn konkrete begrensninger og ønsker fra klubbene, og i tillegg er det mange andre faste forhold og forutsetninger som må tas med i vurderingen.

Les: Pogba gjør seg klar for dannelsesreise med Solskjær

– Vi har hatt et godt samarbeid med NTF og Discovery og selv om det ikke er mulig å ta hensyn til alle ønsker og behov, synes jeg vi har klart å utarbeide en spilleplan vi kan være fornøyd med. De fleste klubbønsker er ivaretatt og vi har klart å legge til rette mest mulig for lagene som skal spille i Europa. Nå gleder vi oss til seriestart siste helgen i mars, sier leder av NFFs konkurranseavdeling, Nils Fisketjønn.

– Det starter forrykende når Norges eldste klubb Odd åpner 2019-sesongen mot Brann og samtidig feirer 125 år. Og fortsetter med storoppgjør mellom årets E-cup-sensasjon Sarpsborg 08 og Molde. Vi gleder oss allerede til seriestart. Vi er også fornøyd med at det har blitt lagt godt til rette for lagene som deltar i E-cup, sier administrerende direktør i NTF, Leif Øverland.

Spilleplanen for Eliteserien 2019 er nå klar. I de første 15 rundene er også TV-kampene satt opp.

Sesongen starter med oppgjøret Odd – Brann og Vålerenga – Mjøndalen lørdag 30. mars.

NFF har, som tidligere år, fått inn konkrete begrensninger og ønsker fra klubbene, og i tillegg er det mange andre faste forhold og forutsetninger som må tas med i vurderingen.

– Vi har hatt et godt samarbeid med NTF og Discovery underveis og selv om det ikke er mulig å ta hensyn til alle ønsker og behov, synes jeg vi har klart å utarbeide en spilleplan vi kan være fornøyd med. De fleste klubbønsker er ivaretatt og vi har klart å legge til rette mest mulig for lagene som skal spille i Europa. Nå gleder vi oss til seriestart siste helgen i mars, sier leder av NFFs konkurranseavdeling, Nils Fisketjønn.

– Det starter forrykende når Norges eldste klubb Odd åpner 2019-sesongen mot Brann og samtidig feirer 125 år. Og fortsetter med storoppgjør mellom årets E-cup-sensasjon Sarpsborg 08 og Molde. Vi gleder oss allerede til seriestart. Vi er også fornøyd med at det har blitt lagt godt til rette for lagene som deltar i E-cup, sier administrerende direktør i NTF, Leif Øverland.

NB: Det kan komme enkelte endringer i spilleplanen på grunn av E-cup og U20-VM.

Nedenfor en oversikt over alle kampene.

ESN = Eurosport Norge
E+ = Eurosport Pluss
TVN = TVNorge

 

Runde 1 (30/3-1/4) Dag/kl Kanal
Odd Brann Lørdag 15.30 ES+1
Vålerenga Mjøndalen Lørdag 18.00 ESN
Ranheim Tromsø Søndag 18.00 ES+3
Sarpsborg 08 Molde Søndag 18.00 ESN
Strømsgodset Haugesund Søndag 18.00 ES+2
Viking Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Bodø/Glimt Rosenborg Søndag 20.00 ESN
Stabæk Lillestrøm Mandag 19.00 MAX
Runde 2 (6. – 8. april) Dag/kl Kanal
Mjøndalen Bodø/Glimt Lørdag 18.00 ESN
Molde Stabæk Søndag 18 ES+2
Haugesund Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+3
Kristiansund Vålerenga Søndag 18.00 ESN
Tromsø Viking Søndag 18.00 ES+1
Lillestrøm Ranheim Søndag 18.00 ES+4
Brann Strømsgodset Søndag 20.00 ESN
Rosenborg Odd Mandag 19.00 MAX
Runde 3 (13. – 15. april) Dag/kl Kanal
Viking Brann Lørdag 20.00 TVN
Ranheim Haugesund Søndag 18.00 ES+4
Sarpsborg 08 Lillestrøm Søndag 18.00 ESN
Odd Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt Molde Søndag 18.00 ES+2
Stabæk Rosenborg Søndag 18.00 ES+1
Vålerenga Tromsø Søndag 20.00 ESN
Strømsgodset Mjøndalen Mandag 19.00 MAX
Runde 4 (22. – 23. april) Dag/kl Kanal
Rosenborg Strømsgodset Mandag 18.00 MAX
Haugesund Stabæk Mandag 18.00 ES+5
Kristiansund Ranheim Mandag 18.00 ES+4
Bodø/Glimt Sarpsborg 08 Mandag 18.00 ES+2
Lillestrøm Molde Mandag 18.00 ESN
Mjøndalen Tromsø Mandag 18.00 ES+3
Brann Vålerenga Mandag 20.00 ESN
Odd Viking Tirsdag 19.00 MAX
Runde 5 (27. – 29. april) Dag/kl Kanal
Sarpsborg 08 Mjøndalen Lørdag 18.00 ESN
Tromsø Brann Søndag 18.00 ES+1
Ranheim Viking Søndag 18.00 ES+2
Strømsgodset Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Stabæk Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm Haugesund Søndag 18.00 ESN
Molde Rosenborg Søndag 20.00 ESN
Vålerenga Odd Mandag 19.00 MAX
Runde 6 (4. – 6. mai) Dag/kl Kanal
Bodø/Glimt Lillestrøm Søndag 18.00 ES+1
Odd Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Kristiansund Tromsø Søndag 18.00 ES+2
Haugesund Molde Søndag 18.00 ES+4
Brann Ranheim Søndag 18.00 ESN
Rosenborg Sarpsborg 08 Søndag 20.00 ESN
Mjøndalen Stabæk Mandag 19.00 MAX
Viking Vålerenga Mandag 19.00 MAX
Runde 7 (11. – 13. mai) Dag/kl Kanal
Lillestrøm Rosenborg Lørdag 18.00 ESN
Tromsø Odd Søndag 18.00 ES+4
Sarpsborg 08 Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Ranheim Vålerenga Søndag 18.00 ES+1
Haugesund Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+2
Molde Mjøndalen Søndag 18.00 ESN
Stabæk Brann Søndag 20.00 ESN
Strømsgodset Viking Mandag 19.00 MAX
Runde 8 (16. mai) Dag/kl Kanal
Mjøndalen Lillestrøm Torsdag 18.00 ES+5
Viking Stabæk Torsdag 18.00 ES+2
Tromsø Bodø/Glimt Torsdag 18.00 ES+3
Odd Ranheim Torsdag 18.00 ES+4
Kristiansund Molde Torsdag 18.00 ES+1
Brann Sarpsborg 08 Torsdag 18.00 ESN
Rosenborg Haugesund Torsdag 18.00 MAX
Vålerenga Strømsgodset Torsdag 20.00 ESN
Runde 9 (20. – 21. mai) Dag/kl Kanal
Strømsgodset Tromsø Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm Odd Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt Brann Søndag 18.00 ESN
Sarpsborg 08 Ranheim Søndag 18.00 ES+2
Haugesund Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Rosenborg Mjøndalen Søndag 18.00 MAX
Stabæk Vålerenga Søndag 20.00 ESN
Molde Viking Mandag 19.00 MAX
Runde 10 (25. – 27. mai) Dag/kl Kanal
Vålerenga Lillestrøm Lørdag 18.00 ESN
Ranheim Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Odd Stabæk Søndag 18.00 ES+4
Tromsø Molde Søndag 18.00 ES+1
Mjøndalen Haugesund Søndag 18.00 ESN
Kristiansund Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+2
Brann Rosenborg Søndag 20.00 TVN
Viking Sarpsborg 08 Mandag 19.00 MAX
Runde 11 (15. – 17. juni) Dag/kl Kanal
Haugesund Brann Lørdag 18.00 ESN
Mjøndalen Kristiansund Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm Viking Søndag 18.00 ESN
Bodø/Glimt Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Sarpsborg 08 Odd Søndag 18.00 ES+2
Molde Ranheim Søndag 18.00 ES+1
Rosenborg Vålerenga Søndag 20.00 TVN
Stabæk Tromsø Mandag 19.00 MAX
Runde 12 (22. – 23. juni) Dag/kl Kanal
Strømsgodset Molde Lørdag 18.00 ESN
Tromsø Rosenborg Søndag 18.00 ES+4
Vålerenga Sarpsborg 08 Søndag 15.00 ESN
Ranheim Mjøndalen Søndag 18.00 ES+3
Odd Haugesund Søndag 18.00 ES+1
Kristiansund Stabæk Søndag 18.00 ES+2
Viking Bodø/Glimt Søndag 18.00 ESN
Brann Lillestrøm Søndag 20.00 ESN
Runde 13 (29. juni – 1. juli) Dag/kl Kanal
Rosenborg Kristiansund Lørdag 18.00 ESN
Mjøndalen Viking Søndag 18.00 ESN
Stabæk Ranheim Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm Tromsø Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt Odd Søndag 18.00 ES+2
Haugesund Vålerenga Søndag 18.00 ES+1
Molde Brann Søndag 20.00 ESN
Sarpsborg 08 Strømsgodset Mandag 19.00 MAX
Runde 14 (4. – 5. juli) Dag/kl Kanal
Ranheim Rosenborg Torsdag 20.00 TVN
Brann Mjøndalen Fredag 19.00 MAX
Kristiansund Lillestrøm Fredag 19.00 ES+2
Vålerenga Bodø/Glimt Fredag 19.00 ESN
Odd Molde Fredag 19.00 ES+1
Tromsø Sarpsborg 08 Fredag 19.00 ES+4
Strømsgodset Stabæk Fredag 19.00 ES+5
Viking Haugesund Fredag 21.00 ESN
Runde 15 (13. – 15. juli) Dag/kl Kanal
Rosenborg Viking Lørdag 1830 ESN
Bodø/Glimt Ranheim Lørdag 21.00 ESN
Mjøndalen Odd Søndag 18.00 ESN
Lillestrøm Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Haugesund Tromsø Søndag 18.00 ES+2
Brann Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Molde Vålerenga Søndag 20.00 ESN
Stabæk Sarpsborg 08 Mand 19 MAX
Runde 16 (3. – 5. august)
Vålerenga Kristiansund
Ranheim Brann
Sarpsborg 08 Rosenborg
Odd Lillestrøm
Tromsø Mjøndalen
Strømsgodset Bodø/Glimt
Stabæk Haugesund
Viking Molde
Runde 17 (10. – 12. august)
Rosenborg Tromsø
Molde Sarpsborg 08
Brann Stabæk
Haugesund Ranheim
Kristiansund Odd
Bodø/Glimt Viking
Lillestrøm Mjøndalen
Strømsgodset Vålerenga
Runde 18 (17. – 19. august)
Vålerenga Haugesund
Ranheim Molde
Sarpsborg 08 Bodø/Glimt
Odd Rosenborg
Tromsø Lillestrøm
Stabæk Kristiansund
Viking Strømsgodset
Mjøndalen Brann
Runde 19 (24. – 26. august)
Rosenborg Stabæk
Molde Odd
Brann Tromsø
Haugesund Lillestrøm
Kristiansund Mjøndalen
Bodø/Glimt Vålerenga
Strømsgodset Sarpsborg 08
Viking Ranheim
Runde 20 (31. aug – 2. sept)
Vålerenga Rosenborg
Ranheim Kristiansund
Sarpsborg 08 Viking
Odd Bodø/Glimt
Tromsø Haugesund
Lillestrøm Brann
Stabæk Strømsgodset
Mjøndalen Molde
Runde 21 (14. – 16. september)
Rosenborg Lillestrøm
Molde Tromsø
Haugesund Mjøndalen
Kristiansund Brann
Sarpsborg 08 Vålerenga
Bodø/Glimt Stabæk
Strømsgodset Ranheim
Viking Odd
Runde 22 (21. – 23. september)
Brann Haugesund
Vålerenga Viking
Ranheim Bodø/Glimt
Odd Sarpsborg 08
Tromsø Strømsgodset
Lillestrøm Kristiansund
Stabæk Molde
Mjøndalen Rosenborg
Runde 23 (28. – 30. september)
Rosenborg Brann
Molde Lillestrøm
Kristiansund Haugesund
Vålerenga Ranheim
Sarpsborg 08 Stabæk
Bodø/Glimt Tromsø
Strømsgodset Odd
Viking Mjøndalen
Runde 24 (5. – 7. oktober)
Brann Molde
Haugesund Rosenborg
Ranheim Sarpsborg 08
Odd Vålerenga
Tromsø Kristiansund
Lillestrøm Bodø/Glimt
Stabæk Viking
Mjøndalen Strømsgodset
Runde 25 (19. – 21. oktober)
Molde Haugesund
Kristiansund Rosenborg
Vålerenga Stabæk
Ranheim Odd
Sarpsborg 08 Brann
Bodø/Glimt Mjøndalen
Strømsgodset Lillestrøm
Viking Tromsø
Runde 26 (26. – 28. oktober)
Rosenborg Molde
Brann Bodø/Glimt
Haugesund Strømsgodset
Kristiansund Viking
Tromsø Ranheim
Lillestrøm Vålerenga
Stabæk Odd
Mjøndalen Sarpsborg 08
Runde 27 (2. – 4. november)
Molde Kristiansund
Vålerenga Brann
Ranheim Stabæk
Sarpsborg 08 Tromsø
Odd Mjøndalen
Bodø/Glimt Haugesund
Strømsgodset Rosenborg
Viking Lillestrøm
Runde 28 (9. – 11. november)
Rosenborg Bodø/Glimt
Molde Strømsgodset
Brann Odd
Haugesund Viking
Kristiansund Sarpsborg 08
Tromsø Vålerenga
Lillestrøm Stabæk
Mjøndalen Ranheim
Runde 29 (24. november)
Vålerenga Molde
Ranheim Lillestrøm
Sarpsborg 08 Haugesund
Odd Tromsø
Bodø/Glimt Kristiansund
Strømsgodset Brann
Stabæk Mjøndalen
Viking Rosenborg
Runde 30 (1. desember)
Rosenborg Ranheim
Molde Bodø/Glimt
Brann Viking
Haugesund Odd
Kristiansund Strømsgodset
Tromsø Stabæk
Lillestrøm Sarpsborg 08
Mjøndalen Vålerenga